به نقل از آکاایران: مصرف کنندگان باید به علامات اختصاری مانند PE ،PP یا PS که در کف ظروف حک شده است، توجه کنند.یک کارشناس تغذیه، علائم و مشخصات انواع ظروف بهداشتی یک بار مصرف را اعلام کرد.معمار کارشناس غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: مصرف کنندگان باید به علامات اختصاری مانند PE ،PP یا PS که در کف ظروف حک شده است، توجه کنند.وی در ادمه گفت: این علائم نشان دهنده این است که :اولا تولید کننده ظروف سعی در اطلاع رسانی به مصرف کننده از نظر نوع کاربرد ظروف دارد.

ثانیا هر یک از این علائم نشانگر نوع مصرف و کاربرد ظروف یک بار مصرف است.این کارشناس آزمایشگاه در ادامه انواع ظروف یک بار مصرف و کاربرد آن ها گفت : ظروف پلی اتیلنی (PE) سفید رنگ برای بسته بندی و نگهداری روغن، سرکه و محصولات لبنی (شیر و دوغ) و مواد غذایی با حرارت بالا و مرطوب مناسب است.

بر اساس این گزارش، استفاده از ظروف پلی پروپیلنی (PP) سفید رنگ برای بسته بندی محصولات لبنی ( ماست، خامه، پنیر ) و همچنین زیتون و مواد غذایی با حرارت بالا و مرطوب بلامانع بوده و اخیرا در جهان به جای لیوان های یک بار مصرف شفاف از لیوان های پلی پروپیلنی استفاده می شود.

آکاایران: وی در ادامه افزود: ظروف پلی استایرنی شفاف که به نام(GPPS) نیز معروف است برای تولید لیوان و ظروف یک بار مصرف فقط برای مواد غذایی در دمای معمولی توصیه می شود ولی نمی توان از آن برای نوشیدنی های داغ (چای، شیرکاکائو و قهوه ) و مواد غذائی با حرارت بالا استفاده کرد.

معمار در خصوص ظروف پلی استایرنی شفاف خاطر نشان کرد: از گرم کردن مواد غذایی در این ظروف در مایکروفر خودداری شود. همچنین ظروف پلی استایرن کریستال برای بسته بندی روغن های خوراکی، مارگارین و تمامی محصولاتی که لایه خارجی آن ها چربی بوده و در تماس با بسته بندی است، ممنوع است.

این کارشناس آزمایشگاه در ادامه گفت: ظروف پلی استایرنی فوم دار (EPS) و ظروف پلی استایرنی سفید رنگ (HIPS) نباید برای بسته بندی آن دسته از مواد غذایی (خوراکی و آشامیدنی ) که در زمان پرشدن، نگهداری یا مصرف دما بالاتر از 65 درجه سانتی گراد دارند، استفاده شود.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران