آکاایران: آموزش ساخت شمع سنگی

آکاایران: ببینید در این جا آموزش ساخت شمع سنگی که شما می توانید در آب بندازید و از نور آن محفل احساسی بوجود آورید .


● مواد و لوازم مورد نیاز
– ظرفی شیشه ای پهن و مربع شکل با دیواره ضخیم
– فر
– سینی فر
کاغذ آلومینیوم فُویل
– قابلمه
– دماسنج گیره دار
– سنگریزه رودخانه
– موم ژله ای شمع
– ۴ عدد فتیله …

آموزش ساخت شمع سنگیآموزش ساخت شمع سنگی

● روش ساخت:
۱. ظرف شیشه ای مربع شکلی را که انتخاب می کنید دقت کنید که شیشه دیواره های آن محکم باشند که تا تحمل وزن سنگ ها را داشته باشد.
۲. دقت کنید که توری فِر شما تراز و در یک سطح یکسان قرار گرفته باشد، سپس ظرف را با آب پُر کنید آن را روی توری فر قرار دهید و ببینید که تراز است یا نه، اگر تراز نبود ظرف را با قرار دادن تکه ای تا شده کاغذ فُویل که در زیر ظرف قرار می دهید تنظیم کنید. سپس ظرف را از فر درآورید و آن را کاملاً خشک کنید.
۳. فر را قبلاً تا ۱۷۵ درجه فارنهایت (۸۰ درجه سانتی گراد) گرم کنید.
۴. سنگریزه ها را خوب شسته و بگذارید تا کاملاً خشک شونده و هیچ اثری از آب روی آنها باقی نماند چون آب شمع را کدر می کند. سپس آنها را به صورت یک لایه در ته ظرف بچینید.
۵. قابلمه را روی حرارت پائین قرار دهید، و به مقدار کافی ژل برای پر کردن ظرف داخل قابلمه بریزید و ذوب کنید، دماسنج را به بدنه قابلمه وصل کنید (دقت کنید که روی بسته های ژل میزان درجه حرارت داده شده) بنابراین ژل را تا همین درجه حرارت دهید، و سعی کنید که ژل زیاد داغ نشود و سپس ژل را روی سنگریزه ها بریزید.
۶. شمع را در فری که قبلاً گرم کرده اید برای چند ساعت قرار دهید تا آهسته آهسته سرد شود و اگر حبابی در آن موجود است از بین برود. دقت کنید وقتی که شمع را داخل فر قرار می دهید و برمی دارید در یک سطح تراز باشد و کج نشود چون لایه ژل باید کاملاً صاف قرار بگیرد.
۷. وقتی که ژل تقریباً سرد شد ۴ عدد فتیله را داخل آن قرار دهید.

نکته طرح:
در این طرح می توانید به جای سنگریزه از تکه های شیشه، سنگ مرمر، شیشه های غلتان، و سکه استفاده نمائید.

.

منبع : ww.abanak.ir