آکاایران: مواد مورد نیاز :
* قالب هرمی شکل به بلندی 20 سانتی متر و 5 سانتی متر سرتاسر انتهای آن باشد.
* فتیله برای یک شمع به قطر 25 میلیمتر، آن را داخل موم داغ قرار دهید و آماده کنید.
* بتونه برای مهر و موم کردن
* ثابت کننده فتیله
* 200 گرم موم پارافین
* 20 گرم (2 قاشق سوپخوری ) استیرین
* رنگ موم قرمز و آبی
* ظرف برای ذوب کردن موم
* دماسنج
* یک عدد قاشق سوپخوری
* میله فلزی یا چوبی
زمان مورد نیاز : 30 دقیقه + زمان خنک کردن

آکاایران: شمع های هرمی با سطح موجدار جالب

نکته :
برای نتیجه‌ای موج دار مانند این شمع بهتر است که با موم ملایم یا رنگ تیره تر کار کنید. در این روش معمولا تکه‌هایی از موم داخل قالب باقی می‌ماند. بنابراین بعد از استفاده قالب را خوب تمیز‌کنید.
1- فتیله را از داخل قالب عبور دهید و اطراف آن را به وسیله بتونه از بیرون قالب مهر و موم کنید.
انتهای دیگر فتیله را روی ثابت کننده فتیله وصل کنید. موم و استیرین را با رنگ قرمز و کمی آبی تا یک رنگ شرابی بدست آید ذوب کنید.
2- اجازه دهید تا موم ذوب شده داخل ظرف خنک شود به وسیله دماسنج درجه حرارت آن را کنترل کنید، و به 65 درجه سانتیگراد 150 درجه فارنهایت برسانید تا روی سطح موم یک پوسته ضخیم شروع به فرم گرفتن کند.
3- حدود 2 قاشق سوپخوری از موم را داخل قالب بریزید و قالب را روی قابلمه محتوی موم نگه دارید و آهسته آن را بچرخانید تا داخل قالب سرتاسر با موم آغشته شود و یک پوشش نازک در داخل قالب درست شود. بقیه موم را اگر باقی مانده داخل قابلمه بریزید.
4- چند دقیقه دیگر اجازه دهید تا موم داخل قابلمه بیشتر خنک شود آن را به آرامی هم بزنید. سپس آن را داخل قالب بریزید، و آن را تا بالا طبق روش معمولی پر کنید. کنار بگذارید تا خنک شود و مانند شمع های دیگر با میله سوراخ کنید و دوباره با موم پر کنید.
5- زمانی که شمع به طور کامل خنک شد بتونه را از انتهای قالب و ثابت کننده فتیله را بردارید و شمع را از قالب خارج کنید. موجهای موم سرد شده طرحهای طبیعی و جالبی روی سطح شمع به جای خواهد گذاشت. فتیله را قیچی کنید و انتهای شمع را صاف کنید. 
  تهیه و گردآوری :: گروه تحریریه پرداد

.

منبع :