به نقل از آکاایران: روشن کردن یک شمع کوچک می تواند حال و هوای اتاق شما را به کلی تغییر دهد، به ویژه اگر رایحه ملایمی هم داشته باشد. شمع های عطری به همراه زیبایی خود بوی خوبی را نیز به همراه دارند

شمع معطر

عطرهای موم مخصوص اضافه کردن به موم ها ساخته شده اند. شما اغلب می توانید کمی از روغن های معطر استفاده نمائید ولی همهٔ آنها زمانی که شمع می سوزد بوی معطری پخش نمی کنند... و زمانی که موم ذوب شد چند قطهر اضافه نمائید اما همیشه مواظب باشید که خیلی اضافه نکنید.

معطر کننده های شمع

معطر کننده های شمع بسیار غلیظ می باشند و باید از همان مقدار مومی که آن را معطر خواهد کرد و روی آن علامت زده شده استفاده کنید.

آکاایران: مقدار مورد نیاز مومهای هر شرکت باهم متفاوت می باشد، ولی معمولا حدود ۱ قاشق چایخوری ۲۰۰ گرم موم را معطر می کند. معطر کننده ها را با موم آزمایش کرده و شناخته شده می باشند، وسوسه نشوید که از عطرهای معمولی برای معطر کردن شمع ها استفاده کنید.

بسیاری از روغن های معطر را میتوانید برای معطر کردن شمع ها استفاده کنید ولی ابتدا باید آنها را آزمایش کنید. حدود ۵ قطره برای هر ۱۰۰ گرم موم مناسب می باشد. اگر چه این مقدار با روغنهای مختلف متفاوت می باشد.

ویرایش و تلخیص:آکاایران