به نقل از آکاایران: این گل های پارچه ای بسیار زیبا و شیک هستند و درست کردن آنها کار دشواری نیست. حتی باید بگوییم درست کردن آن بسیار جالب و سرگرم کننده است و اگر دقت و حوصله به خرج دهید، دوام زیادی خواهند داشت. این گل های پارچه ای بسیار زیبا و شیک هستند و درست کردن آنها کار دشواری نیست. حتی باید بگوییم درست کردن آن بسیار جالب و سرگرم کننده است و اگر دقت و حوصله به خرج دهید، دوام زیادی خواهند داشت.

ساخت گل سر

 

کل این روند 20 تا 25 دقیقه طول می کشد، ولی سرتان را گرم می کند و از درست کردن آن بسیار خوشحال می شوید، شاید حتی سفارش هم بگیرید. قبل از شروع کار لوازم موردنیاز را آماده کنید، اگر در منزل آنها را ندارید، می توانید از خرازی ها بخرید.

به این موارد نیاز دارید: تور (یا هر پارچه دیگری که لبه هایش بتواند تاب بخورد و فر شود)، شمع و کبریت، منجوق یا مروارید، سوزن، نخ، قیچی، سنجاق سر یا کش.

درست کردن گل سر,درست کردن گل سر با روبان,آموزش درست کردن گل سر

طرز ساخت گل سر

1. مراحل کار بسیار ساده است:

پارچه را به شکل دایره هایی با قطرهای مختلف ببرید و تعداد کل آنها 14یا 15 عدد باشد.

2. با استفاده شمع، با دقت و به آرامی لبه های دایره ها را بسوزانید تا فر شود.

3. آکاایران: دایره ها را به ترتیب قطر مرتب روی هم بگذارید، بزرگترین دایره زیر باشد و به ترتیب ادامه دهید تا کوچکترین دایره رو قرار بگیرد.

4. از منجوق ها یا مرواریدهایی با رنگ مشابه پارچه یا در صورت دلخواه با رنگ مخالف انتخاب کنید و آنها را با نخ و سوزن به وسط دایره ها بدوزید تا شبیه پرچم این گل شود.

درست کردن گل سر,درست کردن گل سر با روبان,آموزش درست کردن گل سر

ساخت گل سر

5. مرحله آخر این است که با نخ و سوزن این گل را به سنجاق یا کش بدوزید.

حتی می توانید این گل ها را روی هدبند، دستبند، تل سر، کلیپس، یا غیره بچسبانید یا بدوزید. هر گلی و با هر پارچه و با هر رنگی یک کار دستی زیبا می توان درست کرد، ترکیب دو یا چند گل هم نمای تازه ای می آفریند. سعی کنید در انتخاب منجوق ها یا مرواریدها خلاقیت به خرج دهید.

گردآوری: بخش خانه داری اکاایران