به نقل از آکاایران: در این جلسه در مورد ساخت چند دسته گل که به عناوین مختلف، از جمله عیادت بیمار و هدیه به دوستان مورد استفاده قرار میگیرد مطالبی بیان میشود. با ما همراه شوید.

ساخت دسته گل

* طرز ساخت یک دسته گل

آکاایران: یک دسته گل را با رز قرمز که نشانه دوستی و علاقه زیاد است تزئین میکنیم .برای شروع کار ابتدا برگهای کاج را در زیر کار میچینیم، سپس گل های رز را بر روی کاجها قرار می دهیم و سعی میکنیم که غنچههای بستهتر در قسمت بالا قرار گیرند. برای چیدن ردیف بعدی کمی گردی را روی این گل ها قرار میدهیم تا گل های طبقه بعدی ارتفاع خوبی داشته باشند و کاملاً خوابیده نباشند. و دوباره از گل های رز روی گردیها میچینیم. در نهایت از مقداری گردی برای قسمت پایین دسته گل استفاده میکنیم و آنرا با سیمی محکم میبندیم. گل رز را با گل مریم و گل های ریز استاتیس تزیین می کنیم و کلاً گل های ریز به رنگ سفید و لیمویی را می توان همراه رز استفاده کرد. این دسته گل را در کاغذهای کادو یا رنگی قرار داده با روبان تزیین میکنیم. بخاطر داشته باشید که پاپیون و روبان مورد استفاده نباید تیره تر از رنگ گل اصلی ما باشد زیرا گل ها نمایی نخواهند داشت.

برای پیچیدن دسته گل فقط تیغها و یا برگ های اضافی پایین گل را که احتمال آسیب رساندن به دست را دارند بر میداریم.

برای نگهداری این نوع دسته گل ها ابتدا 2-1 سانتی متر از انتهای ساقه ها را کوتاه کرده و حدود 2 دقیقه در آب ولرم قرار داده، سپس در آب خنک می گذاریم. اگر گل ها دارای ساقه ی چوبی و محکم بودند ابتدا انتهای ساقه را لِه می کنیم تا آبکشی آن بهتر شود.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران